Новости

Семінар з розробки навчальних курсів з кібербезпеки

18 травня 2021 року у місті Миргород, за підтримки CRDF Global пройшов дводенний семінар з розробки навчальних курсів з кібербезпеки за участі освітян Українських вишів і університету Purdue. Від Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля в ньому прийняли участь в.о. директора Центру ІТ-Рішень Луганської області Олег Захожай і декан факультету інформаційних технологій та електроніки Сергій Митрохін. Вони представили концепцію власного курсу "Кібербезпека в аспекті інформатизації та діджиталізації суспільства". Цей курс направлений на формування у слухачів компетентностей з кібербезпеки при користуванні різноманітними електронними сервісами сучасного діджитального світу. В жовтні 2021 року планується презентація остаточного варіанту розробленого курсу в стінах університету Purdue. Також цей курс буде провадженно в освітньому процесі на базі Центру ІТ-рішень для представників територіальних громад Луганської області.

Фотозвіт про захід дивіться у галереї.

Приложение 1.jpg

В Центрі ІТ рішень розпочалося навчання адміністраторів ЦНАПів області

В рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру та Компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» у СНУ ім. В. Даля був проведений тренінг для спеціалістів Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів).
Практичне заняття вперше проводилося для представників територіальних громад в Центрі ІТ рішень. Тема: основні принципи роботи з програмою «Універсам послуг», яка є спеціалізованою програмою для роботи SQS адміністраторів. Дана програма використовується в понад 10 ЦНАПах Луганщини, 4 ЦНАПах Донецької області. Вона базується на реєстрі громади та має всі необхідні функції для роботи адміністраторів. Таке навчання дозволить SQS адміністраторам ЦНАПів, які тільки прийшли на роботу, швидко навчитися, а адміністраторам, які уже працюють з програмою, покращити навички роботи.
В планах у Центра ІТ рішень – запровадити навчання з основ роботи з програмою SQS ЦНАП, яка також використовується в ЦНАПах територіальних громад.
Важливо, що Центр ІТ рішень стане платформою для навчання електронного документообігу та інших сучасних сервісів.

Фотозвіт про захід дивіться у галереї.

Приложение IMG_9418.jpg

Участие в проекте CRDF Global

08.04.2021 в рамках сотрудничества по проекту CRDF Global с университетом Purdue была проведена онлайн встреча с асистентом профессора университета Purdue Jin Cocsis, старшим преподавателем Шведского технологического института Блекинге, доцентом НТУУ «Киевский политехнический институт имени Игоря Сикорского» Алексеем Барановским, профессором ВНУ им. Владимира Даля Олегом Захожаем. Обсуждался вопрос совершенствования образовательных программ IT-направления в аспектах кибербезопасности и кибергигиены. Особое внимание уделялось кибербезопасности процессов digitalization, e-government, e-elections, e-democracy. Результатом встречи стало решение о проведении периодического обсуждения и совместной разработке образовательного компонента по кибербезопасности. Полученные наработки будут внедрены в образовательную программу магистерской подготовки 126 «Информационные системы и технологии» ВНУ им. В. Даля, а также в образовательных курсах для населения и работников территориальных громад на базе Центра IT-решений Луганской области.

Приложение 1.png
Старые темы...