Новини

Семінар з розробки навчальних курсів з кібербезпеки

18 травня 2021 року у місті Миргород, за підтримки CRDF Global пройшов дводенний семінар з розробки навчальних курсів з кібербезпеки за участі освітян Українських вишів і університету Purdue. Від Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля в ньому прийняли участь в.о. директора Центру ІТ-Рішень Луганської області Олег Захожай і декан факультету інформаційних технологій та електроніки Сергій Митрохін. Вони представили концепцію власного курсу "Кібербезпека в аспекті інформатизації та діджиталізації суспільства". Цей курс направлений на формування у слухачів компетентностей з кібербезпеки при користуванні різноманітними електронними сервісами сучасного діджитального світу. В жовтні 2021 року планується презентація остаточного варіанту розробленого курсу в стінах університету Purdue. Також цей курс буде провадженно в освітньому процесі на базі Центру ІТ-рішень для представників територіальних громад Луганської області.

Фотозвіт про захід дивіться у галереї.

Attachment 1.jpg

В Центрі ІТ рішень розпочалося навчання адміністраторів ЦНАПів області

В рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру та Компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» у СНУ ім. В. Даля був проведений тренінг для спеціалістів Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів).
Практичне заняття вперше проводилося для представників територіальних громад в Центрі ІТ рішень. Тема: основні принципи роботи з програмою «Універсам послуг», яка є спеціалізованою програмою для роботи SQS адміністраторів. Дана програма використовується в понад 10 ЦНАПах Луганщини, 4 ЦНАПах Донецької області. Вона базується на реєстрі громади та має всі необхідні функції для роботи адміністраторів. Таке навчання дозволить SQS адміністраторам ЦНАПів, які тільки прийшли на роботу, швидко навчитися, а адміністраторам, які уже працюють з програмою, покращити навички роботи.
В планах у Центра ІТ рішень – запровадити навчання з основ роботи з програмою SQS ЦНАП, яка також використовується в ЦНАПах територіальних громад.
Важливо, що Центр ІТ рішень стане платформою для навчання електронного документообігу та інших сучасних сервісів.

Фотозвіт про захід дивіться у галереї.

Attachment IMG_9418.jpg

Участь в проєкті CRDF Global

08.04.2021 в рамках співпраці за проектом CRDF Global з університетом Purdue була проведена онлайн зустріч з професоркою університету Purdue Jin Cocsis, старшим викладачем Шведського технологічного інституту Блекінге, доцентом НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Олексієм Барановським, професором СНУ ім. Володимира Даля Олегом Захожаєм. Обговорювалося питання вдосконалення освітніх програм ІТ-напряму в аспектах кібербезпеки та кібергігієни. Окрема увага приділялась кібербезпеці процесів digitalization, e-government, e-elections, e-democracy. Результатом зустрічі стало рішення щодо проведення періодичного обговорення та спільної розробки освітнього компоненту з кібербезпеки. Отримані наробки будуть впровадженні в освітній програмі магістерської підготовки 126 «Інформаційні системи та технології» СНУ ім. В. Даля, а також в освітніх курсах для населення та працівників територіальних громад на базі Центру ІТ-рішень Луганської області.

Attachment 1.png
Старі теми...