News

Семінар з розробки навчальних курсів з кібербезпеки

18 травня 2021 року у місті Миргород, за підтримки CRDF Global пройшов дводенний семінар з розробки навчальних курсів з кібербезпеки за участі освітян Українських вишів і університету Purdue. Від Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля в ньому прийняли участь в.о. директора Центру ІТ-Рішень Луганської області Олег Захожай і декан факультету інформаційних технологій та електроніки Сергій Митрохін. Вони представили концепцію власного курсу "Кібербезпека в аспекті інформатизації та діджиталізації суспільства". Цей курс направлений на формування у слухачів компетентностей з кібербезпеки при користуванні різноманітними електронними сервісами сучасного діджитального світу. В жовтні 2021 року планується презентація остаточного варіанту розробленого курсу в стінах університету Purdue. Також цей курс буде провадженно в освітньому процесі на базі Центру ІТ-рішень для представників територіальних громад Луганської області.

Фотозвіт про захід дивіться у галереї.

Attachment 1.jpg

В Центрі ІТ рішень розпочалося навчання адміністраторів ЦНАПів області

В рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру та Компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» у СНУ ім. В. Даля був проведений тренінг для спеціалістів Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів).
Практичне заняття вперше проводилося для представників територіальних громад в Центрі ІТ рішень. Тема: основні принципи роботи з програмою «Універсам послуг», яка є спеціалізованою програмою для роботи SQS адміністраторів. Дана програма використовується в понад 10 ЦНАПах Луганщини, 4 ЦНАПах Донецької області. Вона базується на реєстрі громади та має всі необхідні функції для роботи адміністраторів. Таке навчання дозволить SQS адміністраторам ЦНАПів, які тільки прийшли на роботу, швидко навчитися, а адміністраторам, які уже працюють з програмою, покращити навички роботи.
В планах у Центра ІТ рішень – запровадити навчання з основ роботи з програмою SQS ЦНАП, яка також використовується в ЦНАПах територіальних громад.
Важливо, що Центр ІТ рішень стане платформою для навчання електронного документообігу та інших сучасних сервісів.

Фотозвіт про захід дивіться у галереї.

Attachment IMG_9418.jpg

CRDF Global participation

On April 8, 2021, as part of the CRDF Global project with Purdue University, was held online meeting with Purdue University`s assistant professor Jin Cocsis, senior lecturer at the Swedish Blekinge Institute of Technology, associate professor of NTUU "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" Oleksiy Baranovsky and professor of Volodymyr Dahl East Ukrainian National University Oleg Zakhozhay. The discussion theme was improving educational programs in the field of cybersecurity and cyberhygiene. Particular attention was paid to cybersecurity of digitalization, e-government, e-elections, e-democracy. The meeting resulted in a decision to hold periodic discussions and joint development of an educational component on cybersecurity. The received developments will be introduced in the educational program of master's education program 126 "Information systems and technologies" of SNU V. Dahl, also in educational courses for the population and employees of local communities on the basis of the Center for IT Solutions of Luhansk region.

Attachment 1.png
Older topics...